Opłacalność inwestycji w kogenerację zależy od indywidualnych warunków panujących w oczyszczalni i powinna być przedmiotem analizy, poprzedzonej audytem energetycznym. Niemniej można wyróżnić pewne cechy charakterystyczne dla każdej instalacji:
Opłacalność inwestycji w kogenerację zależy od indywidualnych warunków panujących w oczyszczalni i powinna być przedmiotem analizy, poprzedzonej audytem energetycznym. Przyjmuje się, że minimalna wielkość kogeneratora to około 100 kWh mocy elektrycznej ( dla oczyszczalni około 60.000 RLM)
W zależności od zastosowanych silników oferujemy następujące zakresy mocy elektrycznej w jednostkach kogeneracyjnych:
Oferowane przez nas jednostki kogeneracyjne są dostępne w kilku rodzajach zabudowy:
Stacje przygotowania biogazu:
Układy pomiarowe spełniające wymogi Urzędu Regulacji Energetyki:
Problemy z eksploatacją:
Zwiększenie kosztów eksploatacyjnych:
Mikrobiologiczne
Suche ze stałym złożem
Usuwanie siloxanów w filtrach z węglem aktywnym
W ramach zadania wykonano kompletny projekt budowlany i wykonawczy, oparty o instalację jednostki kogeneracyjnej zasilanej biogazem o mocy cieplnej 225 kW i mocy elektrycznej 190 kW.
Zadanie obejmowało następujące zagadnienia:
W ramach zadania wykonano projekt wielobranżowy, oparty o instalację 2 jednostek kogeneracyjnych zasilanych biogazem o łącznej mocy cieplnej 910 kW i mocy elektrycznej 730 kW.
Zakres prac obejmował:
Przedmiotem Zamówienia było wykonanie dokumentacji projektowej do zadania pn.: „Budowa kompletnego systemu energetycznego opartego o instalacje agregatu kogeneracyjnego wraz z układem ZKF w Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji Sława Sp. z o.o". Moc cieplna zastosowanego układu wyniosła 127 kW, moc elektryczna 104 kW.
Zadanie obejmowało następujące zagadnienia: